Powrót do góry
Share

JAK DBAĆ O BIŻUTERIĘ

Biżuteria marki White Jasmine jest wykonywana ręcznie i aby mogła pozostac z Tobą na zawsze, należy dbać o nią z miłością i szacunkiem. Jest ona wykonywana z mosiądzu oraz srebra, następnie srebrzona, złocona lub rodowana. Z czasem może one ściemnieć, uzyskując efekt starej biżuterii pokrytej patyną. Stan ten może ulec przyspieszeniu z powodu kontaktu z podwyższoną wilgotnością powietrza lub wysokimi temperaturami. Jest to proces naturalny, na który nie mamy wpływu i nie podlega on reklamacji. Aby zachować magię i blask naszej bizuterii, postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

 

Traktuj swoją biżuterię z miłością

Wszystkie nasze wyroby jubilerskie są wykonane w tradycyjny sposób i dlatego powinno się je traktować z należytą delikatnością. Każdy kamień jest indywidualnie oprawiany, a metal platerowany. Dlatego:

 

 • Zakładaj biżuterię jako ostatnią i zdejmuj ją w pierwszej kolejności. Dokończ swoje przygotowania, zanim założysz biżuterię – i zdejmij ją jako pierwszą rzecz, przed wieczorną pielegnacją.
 • Zawsze zdejmuj biżuterię przed myciem rąk, pływaniem lub stosowaniem produktów do pielęgnacji ciała, takich jak perfumy, lakier do włosów, mydła czy balsamy. Produkty te mogą uszkodzić metal i skrócić okres trwałości powłoki, a także spowodować przebarwienia i utratę blasku.
 • Unikaj kontaktu z wodą i innymi płynami — szczególnie z płynami kwaśnymi, sonicznymi środkami do czyszczenia oraz komercyjnymi środkami do czyszczenia biżuterii zawierającymi amoniak lub alkohol. Tego typu płyny mogą uszkodzić zarówno powłokę, jak i kryształy.
 • Unikaj uderzania w twarde powierzchnie, ponieważ może to spowodować zarysowania i odpryski na kamieniach oraz powłoce. Przechowuj biżuterię w oryginalnym opakowaniu, aby nie dopuścić do powstania zarysowań. Pomaga to również zmniejszyć ekspozycję na światło słoneczne i nadmierne ciepło, które mogą powodować blaknięcie kolorów.
 • Plecione wianki i grzebyki są elastyczne i pozwalają dostosować się do wielu fryzur, jednak powinny być wyginane w delikatny sposób, aby nie odłamać żadnego z zaplecionych elementów. Ponadto nie powinno się używać żadnych produktów do stylizacji włosów po ich założeniu, ponieważ mogą ulec korozji i stracić swój połysk

 

Jak czyścić

Jeśli to możliwe, czyść bizuterię po każdym założeniu, aby usunąć brud i inne oznaki użytkowania.

 

 • Delikatnie wyczyść produkt z każdej strony za pomocą miękkiej, niestrzępiącej się ściereczki (np ściereczki jubilerskiej do czyszczenia biżuterii).
 • W przypadku wisiorków i naszyjników czyść łańcuszek na końcu, ponieważ prawdopodobnie będzie to najbrudniejsza część. Łańcuszki wysadzane kryształkami ,odwróć metalowymi elementami do góry i delikatnie przytrzymaj z dwóch stron, aby je unieruchomić. Następnie delikatnie wypoleruj szmatką.
 • Czyszcząc kolczyki, trzymaj biżuterię za sztyft (część, która wchodzi w płatek ucha).

 

Dokładne czyszczenie biżuterii

Od czasu do czasu Twoja biżuteria może wymagać bardziej intensywnego czyszczenia w celu usunięcia bardziej uporczywych zabrudzeń lub plam. Jednakże, aby chronić powłokę, nie powinno się tego robić zbyt często.

 

 • Napełnij czystą miskę letnią wodą (około 30°C) i dodaj kilka kropel łagodnego płynu do mycia naczyń o neutralnym pH. Nie używaj wrzącej wody, ponieważ może ona uszkodzić biżuterię.
 • Myj biżuterię w wodzie przez maksymalnie dwie minuty, używając do tego rąk lub szczoteczki o miękkim włosiu. Podczas czyszczenia unikaj silnego nacisku, ponieważ może to skutkować zarysowaniami lub uszkodzeniami powierzchni.
 • Spłucz czystą wodą, dopilnowując, by usunąć wszelkie pozostałości mydła.
 • Wysusz dokładnie miękką, niestrzępiącą się ściereczką lub połóż biżuterię na czystym kawałku materiału do całkowitego wyschnięcia.